aabsal
03 اسفند 1401 - 12:59

اجرای«طرح تسهیلگری جمعیت و خانواده» در روستاهای امتلر و ملابداغ

همدان- دبیر ستاد جمعیت شهرستان رزن از اجرای«طرح تسهیلگری جمعیت و خانواده» در روستاهای امتلر و ملابداغ خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور به صورت پژوهشی و عملی آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، شکیبا کولیوند ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اندیشه ورزی جمعیت و خانواده شهرستان رزن با بیان اینکه میزان کل جمعیت زنان در این شهرستان حدود ۳۷ هزار نفر است، گفت: جمعیت بانوان همسردار ۱۰ تا ۵۴ ساله‌ای که فرزندی ندارند در شهرستان رزن به تعداد ۳ هزار و ۲۲۰ نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: میزان نرخ باروری شهرستان رزن بالاتر از میانگین استانی و برابر ۱.۹ است اما باید برای ارتقای این میزان تلاش کرد.

مشاور امور بانوان و خانواده شهرستان رزن از اجرای «طرح تسهیلگری جمعیت و خانواده» در روستاهای امتلر و ملابداغ در این زمینه خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور به صورت پژوهشی و عملی آغاز به کار می‌کند.

کولیوند با تصریح بر اینکه باید تمامی دستگاه‌های اجرایی در راستای هر چه بهتر اجرا شدن این طرح پای کار باشند، عنوان کرد: دیدار با مادران جوان دارای سه فرزند به بالا باید در دستور کار همه مسئولین شهرستان قرار گیرد.

دبیر ستاد جمعیت شهرستان رزن با تصریح بر اینکه رویداد مسیر نجات و همایش‌هایی برای مادران خانه دار نیز در شهرستان اجرایی خواهند شد، اظهار کرد: باید بتوان حلقه‌های میانی، نخبگان، سمن‌ها، خیرین و افراد مؤثر را نسبت به بحث‌های جمعیتی هوشیار ساخت.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه سومین کارگروه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی قانون جوانی جمعیت نیز تشکیل و بوم راهبری حل بحران جمعیت شهرستان در آن تشریح و وظایف دستگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050351