aabsal
13 بهمن 1401 - 19:21

پروژه پمپاژ ابراهیم‌سمیع پس از ۱۴ سال در شهرستان خداآفرین افتتاح شد/ اتمام طرح‌های نیمه تمام حوزه آب طی 2 سال آینده

طرح پمپاژ روستای ابراهیم‌سمیع در شهرستان خداآفرین امروز پس از ۱۴ سال با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از خداآفرین، طرح پمپاژ روستای ابراهیم‌سمیع در شهرستان خداآفرین امروز پس از ۱۴ سال با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.

ارزش روز این طرح ۳۰۰ میلیارد تومان است و با بهره‌برداری از آن امکان آبیاری ۷۰۰ هکتار از اراضی منطقه فراهم شده و میزان تولید در هر هکتار از ۱.۵ به ۸ تن می‌رسد.

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این طرح، توسعه و پیشرفت مناطق مرزی از طریق حضور مردم و اجرای طرح های کشاورزی و صنعتی را اولویت دولت عنوان کرد و گفت: دولت تامین آرامش خاطر مردم این مناطق را با تفکر و حرکت جهادی و از طریق توسعه زیرساخت ها و امکانات رفاهی دنبال می کند.

عابدین خرّم افزود: بر این اساس یکی از دغدغه های ما اتمام طرح های نیمه تمامی است که از سال های قبل باقی مانده و ما به طور جدی اتمام این طرح‌ها را دنبال می‌کنیم؛ دولت اعتقادی به کلنگ زنی طرح های جدید و تلنبار کردن طرح های نیمه تمام ندارد.

وی با تاکید بر سیاست استفاده بهینه از آب و افزایش بهره وری تولید در بخش کشاورزی، گفت: دولت مسئول تامین زیرساخت هاست و در انجام آن کوتاهی نمی کند، اما از سرمایه گذاران نیز دعوت می کنیم تا با مشارکت در پروژه‌های این بخش، مرزی آباد و امن و زیبا داشته باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ارسباران نگین آذربایجان و خطه قهرمان پروری است که آبادی آن تابعی از صلابت مردم آن است، افزود: به فرماندار خداآفرین گفته‌ام که مشکلات مردم را به‌جد دنبال و به‌موقع حل کند، زیرا دولت سیزدهم در عمل به وعده‌های خود جدی است.

غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی هم در این مراسم از افتتاح هفت طرح نیمه تمام با یک هزار میلیارد تومان اعتبار در سطح استان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در دو سال آینده همه طرح های نیمه تمام استان در حوزه آب به پایان می رسد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در سفر به شهرستان خداآفرین، پروژه تونل‌ها و جاده‌های دسترسی سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی را با ارزش روز ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.

پایان پیام/
همچنین ۷ باب مدرسه تازه‌ساخت با افتتاح نمادین یک مدرسه شش‌کلاسه توسط استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان خداآفرین به بهره‌برداری رسید.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015583