aabsal
12 بهمن 1401 - 10:00

تبدیل مساجد به سنگر مجازی در جنگ ترکیبی یک ضرورت است

همدان-دادستان همدان گفت: امروز تبدیل مساجد به سنگر مجازی در جنگ ترکیبی ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن خانجانی موقر شامگاه سه شنبه در جمع اهالی جاده مزدقینه و در مسجد آیت الله طالقانی، با گرامیداشت اعیاد رجبیه و دهه مبارک فجر، گفت: حضور در جمع مردم و دیدار چهره به چهره با آنان از برنامه‌های مستمر دادستانی استان برای رسیدگی به مشکلات جامعه است.

وی ادامه داد: امروز تبدیل مساجد به سنگر مجازی در جنگ ترکیبی ضرورت دارد. ما قائل به ایجاد محدودیت نیستیم، بلکه تأکید در حوزه فضای مجازی، بر ترویج استفاده صحیح از این فضا و شبکه‌های اجتماعی است آن هم با ترویج و آموزش سواد رسانه.

وی با بیان اینکه معضل ترافیک، اصلاح خیابان رازی و مشکلات بین برخی اهالی و راه و شهرسازی از مطالبات به حق مردم این منطقه است، اظهار کرد: رفع تمامی این مشکلات بی تردید امکان پذیر است به شرط آنکه هم مردم و هم مسؤولان دست در دست یکدیگر با برنامه ریزی و پیگیری کارها را پیش ببرند.

لازمه داشتن جامعه‌ای سالم؛ زمینه سازی برای ورود جوانان به مساجد است

دادستان همدان در ادامه با ابراز تأسف از حضور کمرنگ نوجوانان و جوانان در مساجد، تصریح کرد: آینده سازان ما اینان هستند، پس با همتی مضاعف و تدوین برنامه‌های با نشاط به جای بی برنامگی و گریزان کردن جوانان، راهکارهایی برای جذب جوانان به مساجد ارائه دهیم.

خانجانی موقر تصریح کرد: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم، لازمه آن برنامه ریزی به ویژه از سوی هیأت امنای مساجد برای ورود جوانان به مساجد است، چرا که اگر مساجد پذیرای نسل جدید نشود، چه بسا آنان را در پاتوق‌ها و اماکنی که نباید، می‌یابیم.

وی گفت: اگر جایگزین مناسبی در مساجد برای جذب جوانان نباشد، کم کم پای آنان به راه‌های خلاف کشیده و روز به روز بر آسیب‌های اجتماعی افزوده می‌شود.

ضرورت تبدیل مساجد به سنگر مجازی در جنگ ترکیبی

دادستان همدان با طرح این سوال که کجاست آن محافل قرآنی؟ عنوان کرد: کار ما این شده که تا نماز تمام می‌شود سریع ترک مسجد می‌کنیم، در حالی در دوران دفاع مقدس امام خمینی (ره) فرمودند؛ مساجد سنگر است و سنگرها باید حفظ شود و همین گونه هم شد تا جایی که بسیاری از اعزام‌ها به مناطق عملیاتی همه از این مکان مقدس انجام می‌گرفت.

خانجانی موقر به جنگ ترکیبی و همه جانبه دشمن علیه ملت به ویژه علیه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: در حالی که می باید سواد رسانه بین آحاد جامعه ترویج شود، متأسفانه هر روز بیش از پیش، فضای افسارگسیخته مجازی بدون برنامه ریزی و بدون کنترل بر فضای معنوی خانواده و جامعه تأثیر منفی خود را می‌گذارد.

آموزش سواد رسانه بر محدودیت ارجحیت دارد

وی افزود: ما قائل به ایجاد محدودیت نیستیم، بلکه تأکید در حوزه فضای مجازی، بر ترویج استفاده صحیح از این فضا و شبکه‌های اجتماعی است آن هم با ترویج و آموزش سواد رسانه.

دادستان همدان با تأکید بر اینکه مسجد خانه خداست و در بحث سنگر فضای مجازی نیز باید فعالانه ورود پیدا کند، عنوان کرد: امروز قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه محجور مانده، در حالی که می‌توان با تلفیق برنامه‌های جذاب و پر نشاط و با ترویج روح معنویت در کالبد جامعه، جانی دوباره به سرزندگی جوانان بخشید.

گفتنی است؛ به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر بنا بر آن شده تا در این ایام خجسته دادستان همدان به همراه معاونان خود برای بررسی مشکلات ریز و درشت مردم و حتی پیگیری مطالبات موردی آنان با حضور در مساجد، پای درد دلشان در محله‌های مختلف بنشینند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011986