aabsal
01 اسفند 1401 - 21:46

الحاق ۴۷ هکتار به شهر دمق

همدان-فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه ۴۷ هکتار به شهر دمق الحاق خواهد شد، گفت: الحاق روستای شاطربالی به شهر دمق را از شهردار جدید مطالبه داریم.

علی‌اصغر غفاری‌آثار در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: الحاق روستای شاطربالی به شهر دمق یکی از مطالبات ما از شهردار جدید دمق بوده که تحقق این امر از نقش مؤثری در افزایش جمعیت شهر دمق و افزایش ارتزاق و اقتصاد برخوردار خواهد بود.

وی اظهار کرد: روستای شاطربالی جنب شهر دمق قرار دارد و در صورت الحاق سرمایه‌های موجود در خود شهر و شهرستان هزینه می‌شود و به سایر شهرستان‌ها و استان‌ها نخواهد رفت و توسعه، آبادانی و عمران را برای این منطقه رقم می‌زند.

وی ادامه داد: بخشی از این کار به حوزه شهرداری دمق اختصاص دارد و باید با کمک یکدیگر زمینه‌ای ایجاد کنیم که شرایط اقتصاد مردم با این اقدام افزایش و رونق بگیرد.

غفاری‌آثار در ادامه تصریح کرد: یکی از دیگر مشکلات شهر دمق اراضی بنیاد مسکن بوده که باید این مشکل از محل الحاقات با توافق لازم مرتفع و انجام شود.

وی همچنین با اشاره به مشکل آب و فاضلاب شهر دمق گفت: پیگیریم با در نظر گرفتن اعتبار لازم از محل اعتبارات ۱۴۰۲ این مشکل نیز حل شود ضمن اینکه استعلامات آن به بیش از شش ماه زمان نیاز داشت و ما در شهرستان رزن طی ۱۷ تا ۱۸ روز تمامی این استعلامات را با کمک دستگاه‌های ذیربط اخذ کرده‌ایم و پیگیر اخذ ماده ۲۳ طرح برای اختصاص ردیف بودجه هستیم و نیاز است شهردار جدید نیز در این رابطه کمک کار باشد.

فرماندار رزن از الحاق ۴۷ هکتار به محدوده شهر دمق خبر داد و افزود: با پیگیری لازم مشکل بخشی از مسکن مهر دمق حل شده و تنها قسمتی از کار باقی مانده که طی جلسه‌ای با همکاران راه و شهرسازی این کار به سرانجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه رزن یک شهرستان متفاوت بوده و در این شهرستان نمی‌توانم و نمی‌شود معنا ندارد، خطاب به شهردار جدید دمق خاطرنشان کرد: شهرستان رزن دارای شاخصه‌های ویژه‌ای بوده که شهردار جدید دمق با استفاده از ظرفیت این شاخص‌های خوب به طور قطع در کار خود موفق خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1046785